Jakie obowiązki ma prawnik a jakie adwokat

2015-07-08 03:17

Część osób niepoprawnie mniema, że prawnik i adwokat to te same osoby (zajmują się tym samym). Po prawdzie są to dwa różne zawody posiadające różne obowiązki i priorytety. Co może prawnik a co adwokat? Gdzie można znaleźć pomiędzy nimi różnice?

Prawnik – kim tak naprawdę on jest?

Inaczej na prawnika możemy powiedzieć doradca prawny. Przeważnie posiada on wyższe wykształcenie prawnicze i co najmniej tytuł magistra prawa. W dziedzinie prawa to prawnik jest najniższym szczeblem zawodowym. Z tego powodu posiada on najmniejszy wachlarz uprawnień. Traktowany jest notorycznie jako średni biznesmen, bo nie ma on własnych regulacji prawnych. Posiada on przedsiębiorstwo, które świadczy usługi polegające na doradztwie prawnym.

Prawnik może założyć kancelarię prawną, jednak nie jest ona dozorowana przez jakiekolwiek urzędy kontroli. Nie podlega on odpowiedzialności dyscyplinarnej i nie zrzeszają go żadne reguły etyki zawodowej. Prawnik Wrocław umożliwi najbardziej odpowiednią obsługę prawniczą w mieście.

Najszersze uprawnienia, najwyższy stopień – adwokat

Wśród zawodów prawniczych adwokat jest najwyższy szczeblem i to on posiada najrozleglejsze uprawomocnienia związane z fachem. Każdy adwokat musi mieć wyższe wykształcenie i koniecznie ukończony kurs aplikancki z pozytywnym wynikiem testu adwokackiego. Adwokaci wprowadzani są na ewidencję w Okręgowej Izbie Adwokackiej.

Głównym zadaniem adwokata jest reprezentowanie klientów przed trybunałem każdej instancji. Każdy adwokat musi wykonywać zawód we swojej kancelarii, nie może stać się zatrudniony u kogoś innego. Adwokata obowiązuje tajemnica zawodowa i nie ma możliwości, żeby jakikolwiek z nich mógł zostać z niej zwolniony. Adwokat Wrocław podejmuje się nawet w największym stopniu pogmatwanych spraw.

Kontakt

Blog adwokata prawnik24331@wp.pl